Application: Popper, Ned Rig, Drop Shot, Wacky Worm, Finesse Jig, Hair Jig
Application: Popper, Ned Rig, Drop Shot, Wacky Worm, Finesse Jig, Hair Jig
| Weight | 1oz |
|---|---|
| Action | Med-Light |
| Build | Cast |
| Length | 7'0" |
| Line Weight | 4-10lb |
| Lure Weight | 1/16-3/8oz |
| Pieces | 1 |
| Power | Medium Light |
