Application: Drop Shot, Lipless, Popper, Diving, Wake Bait, Jerk Bait, Prop Bait, Popper, Wacky Worm, Drop shot, Spy / Spin Baits, Finesse Jig, Hair Jig
Application: Drop Shot, Lipless, Popper, Diving, Wake Bait, Jerk Bait, Prop Bait, Popper, Wacky Worm, Drop shot, Spy / Spin Baits, Finesse Jig, Hair Jig
| Weight | 1oz |
|---|---|
| Action | Mod-Fast |
| Build | Cast |
| Length | 6'9" |
| Line Weight | 8-14lb |
| Lure Weight | 3/16-3/4 |
| Pieces | 1 |
| Power | Light Med Heavy |
